Zdalne nauczanie wtorek 21.04.2020r.

Dzień dobry .Wiemy, że nasze „Myszki” bardzo lubią wycieczki, spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Na początek piosenka „Pojedziemy na wycieczkę” oraz opowieść ruchowa „Wycieczka do lasu”, a także inne zadania do wykonania w dniu dzisiejszym. Życzymy miłego dnia i dużo zdrówka.

Piosenka „Pojedziemy na wycieczkę”

Opowieść ruchowa „Wycieczka do lasu”

Rodzicu prosimy przeczytaj dziecku opowieść i podpowiedz co ma zrobić.

Pewnego dnia dzieci z grupy „Myszki” pojechały na wycieczkę do lasu . W domu do plecaka zapakowały wodę, i małe co nieco ( dziecko naśladuje czynność pakowanie plecaka). W przedszkolu zjadły śniadanie i umyły ręce (wykonują czynność związaną  z myciem rąk). W szatni  ubrały buty, założyły kurtki i czapki na głowę. (dziecko naśladuje czynność związaną z ubieraniem się). Do lasu pojechały autokarem. (dziecko naśladuje odgłos jadącego autobusu). Jesteśmy już w lesie. Idziemy cicho, aby nie spłoszyć zwierząt żyjących w lesie. (dziecko skrada się na palcach). Drzewa poruszają gałęziami, słychać szum wiatru. (dziecko naśladuje ruchy gałęzi drzew i szum wiatru: szszsz ). Na jednym z drzew zobaczyły rudą wiewiórkę, która wesoło skakała z gałązki na gałązkę (dziecko naśladuje skoki wiewiórki). Patrząc przez lornetki dostrzegły ptaka, dzięcioła- leśnego lekarza ( dziecko naśladuje czynność związaną z patrzeniem przez lornetkę). Posłuchajcie, jak stuka dziobem w korę drzewa ( dziecko przykuca, rytmicznie stuka zgiętym palcem o podłogę, powtarzają słowa: stuk, puk, stuk, puk). Idziemy dalej, przedzieramy się przez gęste zarośla, podnosimy wysoko nogi, omijając wysokie trawy. ( dziecko wysoko podnosi nogi, jakby przechodziły przez wysokie trawy). Na pobliskiej polanie, zmęczone Myszki rozłożyły koc. Otworzyły plecaki i zjadły ze smakiem kanapki oraz słodkie czekoladowe cukierki (dziecko naśladuje oblizywanie ust po czekoladowym cukierku). Po posiłku chętnie bawiły się w berka i chowanego. (dziecko zakrywa twarz rękoma) Nagle zerwał się wiatr i słońce schowało się za drzewa. Pani poprosiła dzieci, aby zabrały plecaki i ustawiły się. (dziecko maszeruje i zatrzymuje się w miejscu). Razem  z panią wsiadły do autobusu (dziecko siada na dywanie). Dzieci zmęczone usnęły podczas jazdy autobusem (dziecko zamyka oczy).

Quiz „Przyjaciel lasu”

Rodzicu prosimy zadaj pytania swojemu dziecku. Dziecko ma za zadanie odpowiedzieć na zadane pytania tak lub nie.

Czy w lesie można hałasować?

Czy w lesie możemy obserwować zwierzęta?

Czy w lesie możemy zostawiać śmieci?

Czy w lesie możemy słuchać śpiewu ptaków?

Czy w lesie możemy niszczyć rośliny i łamać gałęzie?

Czy po lesie możemy spacerować?

Czy w lesie możemy rozpalić ognisko? Wysłuchajcie  piosenki „Ochroń Ziemię”

Rozmowa na temat tekstu piosenki:

– Co to znaczy, że mieszkamy na wielkiej kuli?

– Czym jest Ziemia? Dlaczego musimy o nią zadbać?

– Czy wszyscy dorośli są przyjaciółmi Ziemi?

-Co oznaczają słowa piosenki: „W ogromnym kosmosie Ziemia się nie zgubi, gdy ją mały człowiek zacznie lubić?”

Zabawa w ,,Leśne echo”.

Rodzic wyklaskuje lub wytupuje dowolne rytmy, a dziecko powtarza je jak echo.

Ćwiczenia oddechowe – „Las pachnie żywicą”. Dziecko wykonuje długi wdech nosem, a następnie wydech powietrza ustami.

Nauka krótkiej rymowanki:

Lasy to płuca ziemi

i o nie dbamy.

Nie niszczymy ich,

nie śmiecimy w nich.

Tylko w ciszy patrzymy

i głęboko… oddychamy.

Zabawa plastyczno-techniczna ,,Ptaki z rolek”

Z rolek można stworzyć niemalże wszystko ogranicza nas tylko własna wyobraźnia, ale jeśli pozwolimy jej wypłynąć na otwarte wody z pewnością odkryjemy nowe możliwości. Jeśli macie ochotę to stwórzcie własne ptaki z rolek, papieru i liści.

Źródło: www. youtube.com

mojedziecikreatywnie.pl

Pozdrawiamy Ewelina N. i Ewelina S.