Nauczanie zdalne- piątek 17.04

Witajcie Ślimaczki ,ale tan tydzień nam szybko zleciał, mamy nadzieje że się świetnie  z nami bawiliście. Dzisiaj przed weekendowym odpoczynku mamy dla Was jeszcze kilka zadań.

1. Na początek troszkę pogimnastykujemy swoje główki przy zagadkach. Dla Was to będzie pestka.

Zagadka to będzie niedługa: wlazł sobie na płotek i mruga. (kot)

Choć się zielonej trawy naje, to białe mleko daje. (krowa)

Cztery kopytka, rogi i bródka… Już wiesz, kto wyjadł kapustę z ogródka. (koza)

Bawię się w błocie. Krzyczę kwiku, kwiku. Mieszkam w chlewiku (świnka). Głośno pieje kukuryku, wstań dziewczynko i chłopczyku (kogut).

Gdy wychodzisz z domu on na ciebie czeka. Kiedy wrócisz znowu cieszy się i szczeka (pies).

Lubi owies, lubi siano, w stajni rży i parska rano (koń

2 Teraz się troszkę poruszamy i pobawimy „Ogon krowy” ( Zaproście rodziców do wspólnej zabawy)  Ustawiamy się w rzędzie, dziecko a za nim rodzic. Pierwsze jest głową , a ostatnie ogonem (ogonem  może być chustka , bądź kawałek sznurka) . Zadaniem ostatniej osoby  jest złapanie ogona, a zadaniem dziecka z przodu ochrona ogona przed złapaniem.

3.Kolejna  zabawa „Doczep ogonek ”: (Rodzicu przyczep rysunek z kotkiem do stołu, krzesła)  następnie  zawiązujemy dziecko oczy i wręczamy ogonek kotka, ( do ogonka przyczepiamy kawałek taśmy) . Zadaniem dziecka będzie umieścić ogonek we właściwym miejscu. Zabawę można powtórzyć

 

4.Na koniec dzisiejszych zajęć zróbmy jedno z naszych zwierzątek z zagrody, których już znacie sporo a co to będzie za zwierzątko hmm… może poznacie po kolejnej zagadce ? Chodzi po podwórku, o ziarenka prosi, siaduje na grzędzie, pyszne jajka znosi . Brawo naszym zwierzątkiem będzie kurka. A do zrobienia naszej pracy plastycznej potrzebne nam będą tylko   kartka, farbki, i wasze rączki.