Zdalne nauczanie wtorek 12.05.2020r

Witamy we wtorek. Przedszkolaki lubią tańczyć, śpiewać i bawić się przy muzyce. Dzisiaj zapraszamy Was do zabaw do których potrzebne będą nam baloniki.

Piosenka ,,Bal baloników”

Był sobie raz balonik
Niebieski w kropki złote
Nie umiał wcale latać
Choć wielką miał ochotę

Aż przyszła noc gwiaździsta
Noc tańca i muzyki
Tej nocy sam karnawał
Rozdawał baloniki

Na złotych były nitkach,
Na cienkich, srebrnych sznurkach
Fruwały i tańczyły
Leciutko niby piórko

Już całe miasto tańczy
Walczyka w takt muzyki
Wirują nad głowami
Wesołe baloniki
http://www.youtube.com › watch – piosenki przedszkolaka

„Który balon schowałam?” – zabawa rozwijająca spostrzegawczość
Rodzic ma trzy baloniki w różnych kolorach. Dziecko wymienia kolejno kolory baloników jakie widzi.

Na polecenie rodzica dziecko zamienia się w żółwia, który chowa się do swojej skorupki- zasypia. Rodzi chowa jeden balon. Gdy żółw się budzi, mówi, który balon został schowany. Zabawę powtarzamy kilka razy.

,,Jaki jest balon”- zabawa dydaktyczna. Rozwijanie umiejętności podawania cech charakterystycznych dla danych przedmiotów.

Dziecko trzyma w rękach nadmuchany balonik i próbuje podać jedną cechę, którą balon się charakteryzuje. Rodzic może naprowadzić dziecko, prosząc aby dziecko skupiło się np. na:
– kolorze, wielkości, grubości, ciężarze, odczuciach zmysłowych: jaki jest w dotyku, jaki ma zapach, itp.

„Ja i mój balonik”- zabawa kreatywna

Wybranie sobie balonika i dorysowanie mu flamastrem minki, odpowiadającej na pytanie, czy podobały się dziecku i balonikowi dzisiejsze zabawy w przedszkolu, czy jest wesoły czy smutny.

Pozdrawiamy serdecznie

Agnieszka D.