Zdalne nauczanie – 20.04.2020r. poniedziałek

Witamy w poniedziałek kochani!

Mamy nadzieję, że jesteście gotowi na kolejne dni naszej pracy.

W tym tygodniu przeniesiemy was w świat ekologii…

Dnia 22.04 obchodzone jest najważniejsze święto naszej planety – Dzień Ziemi.

Liczymy, że przygotowane przez nas materiały sprawią wam mnóstwo radości a wy, Drogie Sówki będziecie najlepszymi ekologicznymi przedszkolakami na całej planecie 🙂

TEMATYKA KOMPLEKSOWA: STOP! ZABRANIAM! ZAKAZUJĘ! ŚMIECI W WORKI SIĘ PAKUJE!

Na początek proponujemy krótki, proekologiczny film edukacyjny. Zapraszamy do wspólnego oglądania.

Po wysłuchaniu zadajcie dzieciom następujące pytania: Kto był głównym bohaterem bajki? Jakie było jego zadanie? Do kogo zwrócił się o pomoc? Czego nie należy wyrzucać do śmieci? Gdzie powinny się one znaleźć? Jakie były kolory pojemników na śmieci? Co należało umieszczać w poszczególnych kolorach? Co to jest segregacja, recykling? Jakie rzeczy powinniśmy segregować?

A teraz czas na ekologiczną piosenkę. Chętne dzieci mogą nauczyć się jej na pamięć. Do dzieła! 🙂

Ci co lubią segregację
Otóż oni mają rację
Gdy w osobne pojemniki
Lecą papier, szkło, plastiki

Chociaż masz niewiele lat… x2

A recykling trudne słowo
Chodzi o to by na nowo
Z naszych śmieci zrobić coś
Papier, plastik albo szkło

Chociaż masz niewiele lat… x2

Więc dorośli oraz dzieci
Posłuchajcie
Sprawą śmieci trzeba zająć się dziś
Żeby jutro dobrze żyć

Chociaż masz niewiele lat… x3

Teraz sprawdzimy czy uważnie oglądaliście dzisiejszy film edukacyjny. Zadanie pierwsze to ilustracje z różnymi kolorami koszy. Wy, drogie Sówki będziecie musieli dopasować odpowiednie rzeczy do przedstawionego kosza czyli zaznaczyć to, co należy do niego wrzucać. Drugie zadanie to wykreślanka – tu należy skreślić te elementy, które nie są przyjazne dla naszej planety. Ostatnie zadanie to uwielbiane przez was labirynty, które należy rozwiązać by oczyścić naszą planetę. Powodzenia!

Waszym ostatnim zadaniem będzie praca plastyczna pt. „Ekologiczny przyjaciel”. Wykorzystajcie w niej rzeczy, które nie są już potrzebne a z których można coś zrobić; rolki po papierze, puste kartony, nakrętki, stare płyty, wytłaczanki, opakowania po żywności… co tylko macie w domach! Poniżej umieszczamy zdjęcia, które może stać się waszą inspiracją. Liczymy na waszą niezawodną kreatywność i czekamy na fotorelacje 🙂

A w ramach zajęć ruchowych czeka was zadanie praktyczne… Po dzisiejszych zajęciach wiecie bardzo dużo o segregowaniu śmieci. Waszym zadaniem będzie więc segregacja w domach. Pomóżcie rodzicom spakować to co niepotrzebne i powiedzcie im w jakich koszach powinni to umieścić. Wiemy, że świetnie dacie sobie z tym radę!

Marta i Natalia

Źródła: youtube.com, swiatprzedszkolanki.pl