Zdalne nauczanie – 24.03.2020r. wtorek

Drodzy rodzice,
Dziś rozbudzimy zainteresowania matematyczne naszych Sówek.
W związku z powyższym przygotowaliśmy zadania z zakresu edukacji matematycznej. Przeniesiemy was w świat cyfr, z dziesiątką w roli głównej.
Zapraszamy!

Prezentacja cyfry 10. Możemy wówczas zapytać nasze pociechy do czego jest ona podobna i z jakich elementów się składa. Następnie „zapiszmy” ją palcem w powietrzu jednocześnie prosząc o powtórzenie tej czynności przez dziecko. Sówki doskonale wiedzą jak należy wykonać to zadanie więc nie martwcie się na zapas o jego prawidłowość 🙂

Poniżej zamieszczamy obrazek do prezentacji jak i ten do samodzielnego wykonania. Technika pracy jest dowolna, wszystko zależy od inwencji twórczej naszych Sówek, na którą na pewno będziecie mogli liczyć. Oprócz tego, udostępniamy karty pracy z zakresu przeliczania do 10.

Gra w kości – to proste i równocześnie przyjemne.
Kością rzucamy na przemian z dzieckiem. Wygrywa ta osoba, która ma więcej oczek. Możemy również poprosić o przeliczenie wyrzuconych oczek na kostce. Taką samą zabawę Sówki mogą wykonać ze starszym rodzeństwem w ramach zajęć dodatkowych.

„Bystre oko”
Na kartkach papieru rysujemy koła z cyfrą w środku. (od 1 do 10).
Zadaniem dziecka będzie przyniesienie konkretnej ilości przedmiotów z najbliższego otoczenia do wskazanego przez nas miejsca na kartce.
Sami zobaczycie ile radości przyniesie ta forma zabawy 🙂
Poniżej umieszczamy przykładowe wykonanie zadania.
Do dzieła!

*ZADANIE DLA CHĘTNYCH*

do wykonania potrzebujemy: plastikowe pudełko z przykrywką, lampki choinkowe/cotton balls oraz piasek/mąka

Lampki/ cotton balls umieszczamy w plastikowym pudełku.
Następnie rozsypujemy piasek/mąkę na przykrywce, zapisujemy poznaną dziś cyfrę a umieszczoną w środku rzecz podłączamy do kontaktu.
To wszystko! Powodzenia!

Pozdrawiamy serdecznie,
Marta i Natalia

Źródła: pinterest.pl, koloroweobrazki.pl, ciuciubabka.net