Zdalne nauczanie – piątek 19.06.2020 r.

Dzień dobry!!! Dzisiaj zachęcamy Was do ćwiczeń gimnastycznych w formie toru przeszkód.  Propozycja poszczególnych stacji:

1. W tunelu – przygotujcie sobie krzesełka i postawcie jeden obok drugiego,możecie przykryć je kocem,  waszym zadaniem będzie przejść pod krzesełkami.
  2. Nad przepaścią – rozłóżcie gruby sznur lub zwinięte ręczniki, koce – trzeba będzie przejść po nich nie tracąc równowagi,
  3. Przez rzekę – rozłóżcie poduszki , to będą kamienie, na które będzie wskakiwać,
  4. Przez las – będziecie biec miedzy różnymi przedmiotami w domu.

Słuchanie wiersza czytanego przez rodzica B. Formy ,,Lato i dzieci”.
Lato do nas idzie,
zatrzyma się w lesie.
Jagody, poziomki
w dużym koszu niesie.
Słoneczka promienie
rozrzuca dokoła.
− Chodźcie się pobawić! −
głośno do nas woła.
Nad morze i w góry
chce pojechać z nami.
Wie, że miło spędzi
czas z przedszkolakami
Po wysłuchaniu wiersza przez dziecko proszę o zadanie kilku pytań:
– Gdzie zatrzymało się lato?
– Gdzie lato nas zaprasza? ( do lasu, nad morze, w góry)
– Jak powinniśmy zachowywać i czego nie powinniśmy robić podczas pobytu w lesie,
w górach, nad wodą?

Zapraszamy dzieci do obejrzenia krótkiego filmiku nt.: Dobre rady na lato”

Zabawa ruchowa „Słońce świeci, deszcz pada”. Na hasło „słońce świeci”- dziecko naśladuje różne zabawy podwórkowe: biega, skacze, gra w piłkę. Na hasło „deszcz pada” – kuca i robi daszek nad głową (parasol).

Zabawy grafomotoryczne po śladzie ,,Fale”

Morskie fale - szlaczki - Printoteka.pl

Praca plastyczno-techniczna. Lody z wacików kosmetycznych.

Prosimy o rozwiązanie zagadki :

Zimne, słodkie i pachnące

Jemy latem w dni gorące.(lody)

Lody będą tematem waszej dzisiejszej pracy,

Potrzebne będą: – 3 waciki kosmetyczne -kartka z bloku rysunkowego -wycinanki -nożyczki -klej -farby, pędzel , pojemnik na wodę

Opis wykonania pracy.

Z kolorowego papieru wycinankowego (wybierz sobie kolor ) z pomocą rodzica wytnij trójkąt i przyklej go na biały karton( to będzie wafelek do lodów) Następnie na wafelku przyklej trzy waciki kosmetyczne (to będą kulki lodowe).

Teraz nadszedł czas na pomalowanie wacików farbami. Podejmij decyzję jakie smaki lodów lubisz najbardziej i pomaluj waciki według swoich upodobań , np.:

-malinowy –na czerwono

-cytrynowy –na żółto

-smerfowy –na niebiesko

Lody - praca plastyczna na upalne dni - DZIECIAKI W DOMU

Miłej zabawy. Życzymy udanego weekendu. Wasze panie.