Zdalne nauczanie – piątek 20 marzec

Witam Kochane Dzieci! W dniu jutrzejszym powitamy pierwszy Dzień Wiosny ale niestety w tym roku nie możemy powitać jej razem, więc przygotowałam dla  Was wesoły wierszyk. Serdecznie pozdrawiam całą grupę i życzę również miłego spędzania czasu z Waszymi najbliższymi, a my będziemy starały się by Wam go umilić proponując ciekawe zadania.

• Rodzice proszę przeczytajcie dzieciom ten wiersz klikając w tytuł, a Żabki poproszę aby uważnie wysłuchały i odpowiedziały na pytanie ; 1)  Jakie zwierzęta rozmawiały z sosną o nadejściu Wiosny          2) Jak zwierzęta wyobrażały sobie przybycie Wiosny?

,,Przyjście wiosny”  J.Brzechwa. ,,Wierszyki dla dzieci” wyd.,,Nasza księgarnia”

Naplotkowała sosna,

że już się zbliża wiosna.

kret skrzywił się ponuro;

-przyjedzie pewnie furą

Jeż się najeżył srodze:

-raczej na hulajnodze

Wąż syknął- ja nie  wierzę!

-przyjedzie na rowerze.

Kos gwizdnął-wiem coś o tym

-przyleci samolotem.

Skąd znowu rzekła sroka!

-ja jej nie spuszczam z oka

-i wzeszłym roku, w maju

-widziałam ja w tramwaju.

Nieprawda! Wiosna zwykle

przyjeżdza motocyklem!

-A ja wam to dowiodę

-że własnie samochodem.

-Nieprawda, bo w karecie!

-W karecie? cóż pan plecie?

-Oświadczyć mogę krótko,

że płynie własną łódką!

A Wiosna przyszła pieszo- już kwiaty za nią spieszą

już trawy przed nią rosną i szumią;  WITAJ WIOSNO!!!

• Proponuję wykonanie pracy plastycznej pod hasłem ,,Jak Ty wyobrażasz sobie Panią Wiosnę i jej przybycie? Technika dowolna (farby, plastelina,kredki,materiały,włóczka,papier kolorowy, flamastry itp).Wykonane prace proszę fotografować i przesłać na  messenger naszej grupy. Proszę przekazać dzieciom, że przewidziane będą nagrody dla wszystkich, którzy wykonali prace po powrocie do Przedszkola. Jeszcze raz dużo zdrówka w tych trudnych chwilach. Dziękuje Wszystkim rodzicom za pomoc w edukacji naszych pociech.  Beata K.