Zdalne nauczanie-poniedziałek 01.06.2020 r.

Witamy Was gorąco kochane przedszkolaki!

To już dzisiaj – 1 czerwca – Dzień Dziecka, a więc święto każdego z Was. Z tej okazji przygotowałyśmy kilka ciekawych propozycji. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Na początek zabawa ruchowa przy piosence pt. „Jesteśmy dziećmi”.  Zachęcamy również do zapoznania się z jej słowami.

1. Czy jesteś z Afryki,

Czy też z Ameryki,

Nie jest ważne gdzie mieszkamy,

Bo jesteśmy tacy sami.

Ref. Jesteśmy dziećmi! Chcemy miłości!

Jesteśmy dziećmi! Chcemy radości!

Chcemy by często tulono nas

I żeby miło płynął nam czas.

2. Czy mówisz po polsku,

Czy też po japońsku,

Wszyscy dobrze rozumiemy,

Czego tak naprawdę chcemy.

Ref. Jesteśmy dziećmi! Chcemy miłości!

Jesteśmy dziećmi! Chcemy radości!

Chcemy by często tulono nas

I żeby miło płynął nam czas.

Kolejne zadanie to  Tęczowa zjeżdżalnia.  Rozwinie ono nie tylko Waszą wyobraźnię i kreatywność, ale także zdolność twórczego myślenia.

Obrazek przedstawia dzieci, które zjeżdżają z tęczy. Przyjrzyjcie się teraz uważnie poniższej ilustracji i wymyślcie historię, w której opowiecie jak do tego doszło. Powodzenia!

Ostatnia propozycja to „Królewskie kręgle z butelek”. Do zabawy potrzebne będą: plastikowe butelki (np. po wodzie mineralnej; najlepiej tej samej wielkości, piłka, woda lub piasek). Napełnijcie butelki wodą lub piaskiem, tak żeby były stabilne i dobrze je zakręćcie. Następnie rozstawcie butelki na planie trójkąta i zaznaczcie linię, na której będzie ustawiał się gracz. Jeżeli wszystko jest gotowe, pozostało tylko zaprosić do wspólnej zabawy pozostałych domowników. Turlajcie piłkę na przemian w stronę kręgi. Zabawę wygrywa osoba, której uda się zbić jak najwięcej kręgli (butelek).

To już wszystkie propozycje na dzisiaj.

Kochani! Z okazji Dnia Dziecka życzymy, aby wszystkie wspaniałe dni przyniosły Wam wiele cennych wspomnień. Samych radości, pomyślnego wiatru w żagle, mnóstwo uśmiechu oraz powodzenia w najpiękniejszej przygodzie Waszego życia, jaką jest dzieciństwo. Bardzo tęsknimy, mamy nadzieję, że wkrótce wszyscy się zobaczymy! Wasze Panie

Drodzy Rodzice! Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Dzięki Wam, jesteśmy w stanie, wspólnymi silami umilić dzieciom czas spędzany w domu, z dala od rówieśników. Nie zapomnijcie dzisiaj o swoich pociechach, które z pewnością będą zadowolone, gdy dostaną jakiś upominek. Pamiętajcie jednak, że najpiękniejszym prezentem dla DZIECKA z okazji jego święta jest wspólna zabawa i czas, który spędzicie razem.