Zdalne nauczanie – środa 03.06.2020 r.

Witajcie kochani! Zapraszamy Was na dalszą część podróży dookoła świata. Dzisiaj poznacie Alę – dziewczynkę z Polski, która zabierze Was w wiele ciekawych miejsc tj. Francja, Wielka Brytania, Afryka, Egipt, Japonia, Chiny czy Indie. Życzymy miłej podróży i ciekawych wrażeń.

Na początek zabawa ruchowa na powitanie. Czy wiecie jak witają się polskie dzieci? Za pomocą podania ręki, przybicia piątki oraz przybicia „żółwika”. A wiecie jak witają się Japończycy, Eskimosi, Afrykanie i Indianie? Za chwilę wszystkiego się dowiecie. Włączcie piosenkę i poruszajcie się w jej rytm – na przerwę w muzyce witajcie się z rodzicami (rodzice zatrzymajcie co jakiś czas piosenkę): jak Japonka – poprzez złożenie rąk i ukłon; jak Eskimos – noskami; Afrykanin – poprzez klaskanie i podskakiwanie; jak Indianin – poprzez przyłożenie ręki do serca i odchylenie jej zataczając koło i mówiąc „Wingapo: (łingapo) i jak polskie przedszkolaki – przybicie piątki, „żółwika” lub podanie ręki.

Skoro troszkę się poruszaliśmy, możemy przejść do kolejnego zadania. Zapraszamy Was do obejrzenia poniższego filmu, w którym dzieci z różnych stron świata mówią o zaletach swojego kraju. Przedstawiają zabytki, opowiadają o swoim języku i zwyczajach, a także o swojej kuchni i języku.

Kolejna propozycja to pomysł na pracę plastyczną „Afrykańskie maski”.

Do wyboru maska z rolki po papierze lub papierowego talerzyka. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć poglądowych.

I Potrzebne będą: rolki po papierze, ołówek, nożyczki, brązowa i biała farba, plastelina

Najpierw wytnijcie kształt maski z jednej strony rolki oraz otwory na oczy. Następnie pomalujcie rolkę brązową farbą, a po wyschnięciu doklejcie nos i usta z plasteliny. Na koniec maskę możecie ozdobić dowolnymi wzorami.

II Potrzebne będą: papierowy talerzyk, brązowa farba, pędzelek, brązowa i biała plastelina, kolorowe tasiemki, kolorowe koraliki, dziurkacz

W drugim projekcie maski  wytnijcie w talerzyku otwory na oczy, a następnie pomalujcie go na brązowo. Po wyschnięciu, z plasteliny doklejcie nos, usta i ozdóbcie talerzyk białą plasteliną. Na koniec wytnijcie dziurki i przewleczcie przez nie tasiemki zakończone kolorowymi koralikami.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze propozycje Wam się podobały. Życzymy miłego dnia. Do zobaczenia jutro 🙂

Wasze Panie

Źródła: