Zdalne nauczanie Wtorek 24.03.2020

Witajcie kochane mróweczki we wtorek , śniadanko zjedzone macie siłę na kolejne zadanie?

Już słyszymy jak głośno krzyczycie Taaaaak!!!

Przypomnijcie jaką mamy porę roku? Jaki miesiąc i jaki dzień tygodnia?

Dobrze czyli już wszystko wiemy to zaczynamy wiosenne zadania.

Zadanie 1

Drogi  Rodzicu ! napisz na kartce słowa : sanki, narty, krokus, sasanki, tulipan, bocian, bałwan, sople, skowronek, a na dwóch osobnych kartkach napisz nazwy pór roku ZIMA/ WIOSNA .  Zadaniem małej mróweczki jest pogrupowanie słów które pasują do pory roku . Dzieci spróbujcie czytać same, wiemy doskonale ,że potraficie a jeśli macie z tym problem jesteśmy pewnie ,że rodzice wam pomogą. Następnie podzielcie na sylaby Wiosenne słowa( Kro-kus, sa-san-ki) , a zimowe słowa  podzielcie na głoski ( n-a-r-t-y)

Zadanie 2

A teraz pobawimy się w zabawę PRAWDA-FAŁSZ

Drogi Rodzicu przeczytaj  dziecka zdania, a wy kochane dzieci odpowiedzcie czy jest to zdanie prawdziwe czy fałszywe L

-Zimą jeździmy na sankach? (prawda)
– Coraz cieplej się ubieramy. (fałsz)
-Kolor zielony to kolor wiosny? (prawda)
– Wiosną dzień jest krótszy. ( fałsz)
-Wiosną jeździmy na sankach? (fałsz)
-Wiosną słonko mocno grzeje? (prawda)
-Zimą kwitną kwiaty? (fałsz)
-Przebiśnieg i krokus to pierwsze wiosenne kwiaty (prawda)
-Latem lepimy bałwana? (fałsz)
-Wiosną przylatują ptaki z ciepłych krajów? ( prawda)

Zadanie 3

A teraz trochę ruchy by nam się przydało ! Macie w domu kredki to zapraszamy je do zabawy . Rozkładamy kredki po całym dywanie , już wam mówimy co się będzie działo. Zabawa ta nazywa się Mrówki budują mrowisko” –  wyobraźcie sobie , że wasz dywan to trawa na której są  rozrzucone patyki z których wy mrówki zbudujecie mrowisko. Chodzimy na czworaka w różnych kierunkach na hasło które wypowiada rodzic – MROWISKO zbieracie wszystkie kredki w umówione miejsce . Pamiętajcie ,żeby robić to szybciutko !

To jak już macie te kredki to policzcie je i może uda się z nich ułożyć kwadrat, trójkąt a może i prostokąt spróbujcie

Zadanie 4

Jaką literkę wczoraj poznaliście pamiętacie ? W ramach przypomnienia przesyłamy wam kartę pracy 😉

Zadanie 5

Wiosenne konwalie

Praca plastyczna czyli to co uwielbiacie . Poszukajcie czy macie w domu –*makaron kokardki? ( jeśli nie możemy wyciąć kokardki z białego papieru lub płatki kosmetyczne też tu się sprawdzą)

* biała farba

* pędzelek

* zielona kartka papieru

* niebieska kartka

* mocny klej lub taśma dwustronna ( Rodzicu jeśli macie w domy to klej na gorąco też zda tu egzamin )

Jeśli macie makaron kokardki to pomalujcie go na biało,  poczekajcie aż wyschnie i połamcie na dwie części, mi się udało przeciąć nożem może Tobie rodzicu też się uda;). Kiedy makaron schnie , wytnijcie z zielonego papieru łodygi .Naklejcie na niebieską kartkę i przyklejcie kwiaty konwalii. I gotowe mamy wiosenny kwiat .

Powodzenia!

Pozdrawiamy Pani Basia i Pani Ewelinka