„KOLOROWE KREDKI”, czyli wielki kredkowy recykling

Drodzy Rodzice

Nasze Przedszkole postanowiło wziąć udział w proekologicznej akcji „KOLOROWE KREDKI”, wspierającej recykling i uczącej nasze dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia.

Nasze zadanie to uzbieranie jak największej ilości niekompletnych, częściowo zużytych i niepotrzebnych kredek ołówkowych.

Zebrane kredki wyślemy do organizatorów, którzy je odrestaurują i przekażą dzieciom przebywającym w szpitalach, świetlicach środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci.

Kredki, które są w gorszym stanie, przerabiane są na kredkową biżuterię oraz inne ciekawe przedmioty i przekazywane na akcje charytatywne.

Czego nie zbieramy: połamanych kawałków kredek, pogryzionych kredek. Kredki ubrudzone plasteliną lub wymazane klejem także nam się do niczego nie przydadzą. Prosimy spróbować je wyczyścić i najlepiej zaostrzone przynieść do przedszkola.

Pojemnik na kredki zostanie umieszczony w holu naszego przedszkola.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, która trwa od 01.09.2022 r. do 30.09.2022 r.

Więcej informacji na temat akcji możecie Państwo przeczytać na profilu Fb kolorowych kredek, a link udostępniamy poniżej:

https://www.facebook.com/Kolorowe-Kredki-zbieramy-kredki-i-pomagamy-wyjątkowym-i-niesamowitym-101306534566819/?modal=admin_todo_tour


Liczymy na Was i z góry DZIĘKUJEMY 🙂