,,Dzień Kropki”

Kropka – niby nic, a jednak coś wielkiego. Dzięki małej kropce wspaniale się dzisiaj bawiliśmy, twórczo i kreatywnie. BO……

Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna.
Gdy maleńkiej Vashti bardzo zrzedła mina.
Miała za zadanie znaczek namalować,
jednak ona chciała farbki swoje schować.

W zdolności dziewczynki pani uwierzyła.
Kolorową kropkę w ramki oprawiła.
Cieszą nasze oczy kropki wesolutkie,
talenty wskazują: duże i malutkie.

Vashti pokazała, że prób nam potrzeba,
bo odkryć zdolności inaczej się nie da.
Kropki kolorowe wędrują po świecie.
Talenty wskazują, o których nie wiecie.

W dniu 15 września 2020 r. w naszym przedszkolu i w naszej grupie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli The Dot Day. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa „Kropka”.

Dzieci ozdabiały kolorowymi kropkami ramkę w której umieszczone zostały prace dzieci. Radości i uśmiechu oraz fantazji w stawianiu kolorowych kropek nie zabrakło na placu przedszkolnym, na którym Kreciki narysowały kredą wielkie ,,kropkowe drzewo”. Te zadania bardzo się przedszkolakom podobały, dlatego z ochotą powtórzyły zabawę kilkakrotnie. Na zakończenie wszystkich zabaw zaprosiłyśmy dzieci do sesji zdjęciowej z dyplomami.