,,Dzień kropki”

Dziś kropeczki zaszalały, z planszy swej pouciekały. Do miseczki HOP! wskoczyły tam wesoło zatańczyły. Troszkę się poprzesuwały, lecz swą liczbę zachowały. Gdy zabawy nadszedł kres, każda kropka smutna jest. Żadna nie pamięta tego, gdzie ma szukać pola swego. My więc kropkom pomóc chcemy, a więc dzisiaj pomożemy. Niech kropeczki już wskakują i swe miejsca wnet zajmują.

Tym wierszykiem zaczęliśmy szalony ,,Dzień Kropki”

W dniu 15 września 2020 r. w naszym przedszkolu i w naszej grupie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli The Dot Day. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa „Kropka”. Historia kropki z książki Petera Reynoldsa stała się pretekstem do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki. International Dot Day jest świętem kreatywności, odwagi i zabawy. Jego celem jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznaniu mocnych stron, wyrabianiu wiary we własne siły… Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiej bajki o małej Vashti. Po projekcji filmiku dzieci bawiły się przy piosence o tej samej nazwie ,,Kropka”. Dzieci ozdabiały kolorowymi kropkami obrazki na sztalugach. Były tańce, wspólne oglądanie bajki o kropce, prace plastyczne przy stolikach oraz napisaliśmy wyraz kropka z kropek:):):). Na zakończenie wszystkich zabaw zaprosiłyśmy dzieci do sesji zdjęciowej z dyplomami.

Było super. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.