Zdalne nauczanie – 07.04.2021r. środa

Dzień dobry Wiewióreczki i drodzy Rodzice.

Dziś zobaczymy, co dzieje się wiosną w świecie przyrody. Zachęcamy do obejrzenia filmu:

Wiosna – pierwsze oznaki w przyrodzie – nowy film edukacyjny dla dzieci po polsku – AbcZabawa – YouTube

Zachęcamy do rozmowy na temat „Kogo budzi wiosna?” –  owady to mucha, pszczoła, biedronka; ssaki: niedźwiedź, borsuk, jeż, nietoperz; gady: jaszczurka, żółw błotny; płazy: ropucha.

A gdy tylko pogoda dopisze proponujemy wybrać się na spacer na łonie natury. Może podczas takiego spaceru uda się zaobserwować, jak pracują niektóre owady? Oczywiście zachowajcie przy tym ostrożność i nie bierzcie małych stworzonek do rączek, tylko podziwiajcie je w ich środowisku. Jeśli macie w domu lupę możecie dokonać obserwacji dostępnych Wam obiektów (roślin, owadów, płazów, ptaków), porozmawiajcie o ich zwyczajach. Może uda się zrobić jakieś ciekawe zdjęcie?

A teraz zapraszamy na zumbę. Będzie wesoło i energetycznie. Do zabawy można wykorzystać nadmuchany balon ale bez niego zabawa też będzie udana 😉

Zumba dla dzieci – trenujemy przy piosence SHAKIRY – LEGO ZUMBA KIDS® – YouTube

Na zakończenie mamy dla Was propozycję pracy plastycznej pt. „Ptaki cudaki”. Zadanie polega na wykonaniu wymyślonego przez Was ptaka dowolną techniką przy użyciu dowolnych materiałów jakie macie w domu, może być to krepina, bibuła, plastelina, skrawki materiałów, kubki papierowe, piórka, farby i co tylko chcecie 🙂 Praca może być płaska lub przestrzenna. Poniżej przedstawiamy przykładowe inspiracje:

Źródła: youtobe.com, pracaplastyczna.pl, old.mac.pl, maluchwdomu.pl.

Życzymy Wam miłego dnia i pozdrawiamy serdecznie!

Natalia Konopacka i Danuta Przytulska