Zdalne nauczanie – 15.04.2021r. czwartek

Dzień dobry kochane Wiewiórki! Mamy nadzieję, że jeszcze macie odrobinę siły i ochotę na nasze zadania. Bardzo dzielnie pracujecie, więc jesteśmy dobrej myśli. Zapraszamy do zabawy!

Dziś porozmawiamy o ważnym temacie jakim jest SEGREGACJA ŚMIECI.

Czy wiecie co to jest segregacja śmieci i właściwie dlaczego jest tak ważna? Jeżeli nie, to proszę oglądnijcie bajkę o pewnym Miedziku z Lubina.

Myślę, że wszyscy już przypomnieli sobie po co jest segregacja śmieci, a jeśli ktoś jeszcze nie wiedział to na pewno teraz już zapamięta.

A skoro tak, to teraz zapraszam Was do zabawy interaktywnej dotyczącej segregacji odpadów. Powodzenia!

Teraz  proszę Rodziców o przeczytanie wiersza  pt. „Sznurek Jurka” L. Szołdry.

Tuż za szkołą, bardzo blisko,
kiedyś tam wyrzucił Jurek
poplątany stary sznurek
A nazajutrz obok sznurka
od banana spadła skórka
wyrzucona przez Karola.
Tam też wkrótce Jaś i Ola
wyrzucili bez wahania
swoje torby po śniadaniach
stos papierków po cukierkach
wysypała tam Walerka
Na papierki spadła ścierka,
jakaś pusta bombonierka,
I od lodów sto patyków
pustych kubków moc z plastiku.
Ot tak, od sznurka Jurka,
wnet urosła śmieci górka,
A z tej górki wielka góra,
której szczyt utonął w chmurach
Nie ma miejsca na boisko
lecz śmietnisko mamy blisko.

Po prezentacji wiersza, zadajcie dzieciom następujące pytania: Co wyrzucały dzieci na boisku? W jaki sposób boisko zamieniło się w śmietnik?

„Hop do kosza” – zabawa ruchowa. A teraz, budujcie proszę z klocków duże kwadraty w 3 kolorach: niebieskim, żółtym, zielonym. To będą kosze. Oznaczcie je napisami: PAPIER, PLASTIK, SZKŁO. Po wszystkim, powiedzcie co umieścicie do każdego z koszy. Miłej zabawy!

Rodzicu, zaangażuj dziecko w segregowanie śmieci w Waszym domu.
Niech przy każdej możliwej okazji, przedszkolak wyrzuca śmieci do odpowiednich koszy. Jeśli nie posiadacie w domu koszy na papier, plastik czy szkło, możecie je zrobić z kartonów lub pudełek na zabawki. Odpowiednio je oklejcie i gotowe.

Życzymy wam cudownego dnia i czekamy na fotorelacje.

Pozdrawiamy serdecznie,

Natalia Konopacka i Danuta Przytulska

Źródła: youtube.com, view.genial.ly, materiały własne