Zdalne nauczanie – wtorek 17.03.2020r.

Kochane Dzieci

W najbliższym czasie nie będziemy mogli się widzieć, ale nie oznacza to, że zostaniecie pozostawieni samym sobie i że nie będziemy w kontakcie 😉  Za pośrednictwem strony internetowej naszego przedszkola będę proponowała Wam codziennie ćwiczenia do systematycznego ich wykonywania (w miarę możliwości), abyście, będąc w domu, mogli choć trochę czuć się jak w przedszkolu 🙂

Drodzy Rodzice

Mam do Państwa ogromną prośbę – pomóżcie nam, nauczycielom, w tym trudnym dla wszystkich czasie. Pragniemy zachować proces edukacyjny Waszych pociech, jednak na odległość to dla nas nie lada wyzwanie. Codziennie będę zamieszczać propozycje ćwiczeń dla dzieci; proszę, wydrukujcie je Państwo, jeśli to możliwe, przeczytajcie dzieciom polecenia i zwróćcie uwagę, jak je wykonują – jaką przyjmują pozycję (plecy wyprostowane, właściwe ułożenie rąk na biurku), jak trzymają narzędzie kreślarskie oraz w jakim kierunku kreślą linie (od lewej do prawej, od góry do dołu, kształty owalne w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara).

Mam nadzieję, że wspólnymi siłami pokonamy przeciwności losu i niebawem znowu spotkamy się wszyscy zdrowi w przedszkolu 🙂

A oto zadania na dziś:

Scan1

Scan A

Miłego dnia 🙂

Renata Hływa

Źródło:

R. A. Hływa „Cyfry i szlaczki. Ćwiczenia grafomotoryczne usprawniające rękę piszacą”, wyd. „Harmonia”

R. A. Hływa „Owoce, warzywa i szlaczki. Ćwiczenia grafomotoryczne usprawniające rękę piszącą”, wyd. „Harmonia”