Zdalne nauczanie 08.05.20r.- piątek

Witajcie Mróweczki w piątkowy poranek!

Po raz kolejny zapraszamy Was do wspólnej zabawy. Gotowi?

To zaczynamy!

Rozmawialiśmy już troszkę o Unii Europejskiej, Polsce i Głogowie.

Teraz zapraszamy Was na wirtualną wycieczkę po Polsce…Obejrzyjcie proszę filmiki, dzięki którym bliżej poznacie polskie miasta i zabytki oraz ciekawe miejsca.

film https://www.youtube.com/watch?v=JPB6tA0U214

oraz film https://www.youtube.com/watch?v=JPB6tA0U214

Podczas oglądania drugiego filmiku usłyszycie znaną Wam już piosenkę pt.,, To jest mój kraj”. Zachęcamy was dzieciaczki do przypomnienia jej sobie i wspólnego śpiewania.

Ciekawe jesteśmy, jakie miasto albo region Polski najchętniej byście teraz odwiedzili?

Troszkę pozwiedzaliśmy, pośpiewaliśmy czas teraz na odrobinę matematyki.

Zatem zapraszamy Was do rozwiązania kilku zadań tekstowych. Drodzy rodzice przeczytajcie proszę dzieciom zadania, a potem w razie konieczności pomóżcie dzieciom je rozwiązać.

Zadania matematyczne.

Posłuchaj zadań z treścią i spróbuj je rozwiązać. Możesz do liczenia wykorzystać swoje palce. Odpowiedz na pytania.

Zadanie 1

Na Poznańskim Rynku było 5 koziołków. Po chwili doszły jeszcze 3 koziołki. Ile  było razem wszystkich koziołków na Poznańskim Rynku?

W jakim  polskim mieście możemy zobaczyć koziołki?

Ułóżmy matematyczne działanie 5+3=8

Zadanie 2

Na Wawelu było 7 owieczek. Nagle pojawił się Smok Wawelski i zjadł 4 owieczki. Ile owieczek pozostało na Wawelu?

W jakim mieście możemy zobaczyć pomnik Smoka Wawelskiego?

Ułóżmy działanie:   7-4=3

Zadanie 3.

W Warszawie, w rzece Wiśle pływało 10 syrenek. Nagle 9 syrenek wpłynęło do Morza Bałtyckiego. Ile syrenek zostało w rzece Wiśle?

Czy wiecie, w jakim polskim mieście możemy zobaczyć pomnik Syrenki?

Ułóżmy działanie: 10- 9=1

Chcemy wam także zaproponować zabawę w układanie zdań …

Z rozsypanych wyrazów spróbujcie ułożyć proszę zdania. Pamiętajcie o tym, że zdania zaczynami pisać wielką literą, a kończymy stawiając na końcu kropkę. Możecie sobie tą kartę wydrukować i pociąć, a następnie układać kolejne wyrazy. Jeśli nie macie drukarki, zróbcie to słownie. Powodzenia:)

Proponujemy Wam także Zabawę ,,Skojarzenia”, w której na zmianę raz rodzic, raz dziecko podajecie słowa kojarzące się Wam z Polską, np. biały orzeł, flaga biało-czerwona, Wisła, mapa Polski, Syrenka Warszawska, Głogów itd. ( skojarzenia nie powinny się powtarzać)

Na koniec dla chętnych przedstawiamy karty pracy z książki ,,Kolorowy start cz. 4″

karta pracy str. 33

karta pracy str. 38

karta pracy str.39

To już koniec dzisiejszej zabawy.

Ściskamy i życzymy udanego weekendu 🙂

Panie Ewelina i Basia

Źródło: www. mac. pl, www.youtube.com