Nauczanie zdalne- Środa 08.04

Kochane Ślimaczki , dzisiaj gdy podeszłam do drzwi zobaczyłam że leży tam jakiś list. Podniosłam go i zobaczyłam , że jest on adresowany do naszej grupy.  Zobaczmy co jest w środku? O!!! to list od zajączka posłuchajcie co napisał.

„ Kochane Dzieciaki!

Szkoda, że nie mam czasu zbyt długo z Wami zostać, bo jak wiecie jestem przed świętami bardzo  zapracowany, ale obserwowałem Was przez okno i widziałem, jak fajnie potraficie się bawić z rodzicami . Przygotowałem więc dla Was zadania – niespodzianki. Jestem pewien, że świetnie sobie poradzicie. Rodzice z pewnością Wam w tym pomogą. A więc życzę wspaniałej zabawy!”

Zajączek z Wielkanocnej Łąki

Zadanie 1 Rzucanie pisanek

Ta zabawa polega na rzucaniu do siebie (zatem parami) pisanek. Przy każdym rzucie, w którym uda się złapać jajko i nie spadnie na ziemię, para oddala się od siebie o jeden krok. Zabawa się kończy, kiedy pisanka wyląduje na ziemi.(za pisanki mogą nam posłużyć pogniecione gazety )

Cudownie Wam poszło!!!! , to była pestka. Z następnym zadaniem nie pójdzie wam tak gładko;-)

Zadanie 2

.,,Kurka wiozła jajeczka do malowania, ale nie uważała po drodze i kilka z nich zgubiła. Jestem ciekawy, komu z Was uda się sprawnie je odszukać?

(Drogi Rodzicu prosimy ,ukryj w domu kilka czekoladowych jajek). A Będzie jeszcze ciekawiej jeśli pomożesz dziecku odgadywać, gdzie są schowane przygotowując słoik z zagadkami ( do słoika wrzucamy karteczki z zagadkami, dziecko będzie je losować) zagadki mogą brzmieć tak:

W tym miejscu jest zimno i na pewno znajdziesz tam mleko (lodówka), jajko jest schowane w miejscu, gdzie zazwyczaj da się zobaczyć dużo kurtek (w szafie).

Jajeczko chowa się tam gdzie znajduje się coś bardzo miękkiego , kładziesz tam główkę, gdy idziesz spać, ( można wymyślić swoje propozycje i bawić się w nieskończoność 😉 ) Na koniec policzcie ile jajek Wam się udało odszukać.

Pięknie ! Znów wam się udało!!!

Zadanie 3

Przyszła kurka na podwórko, przyniosła koszyczki bo pogubiła jajeczka, czy pomóżcie kurce je policzyć?

Brawo ! Brawo! Dla tych , którzy dobrze policzyli a wiem , że wszystkim się udało. Ale to jeszcze nie koniec!

Zadanie 4.

Teraz proszę by rodzice przeczytali wam wierszyk „Trzy baziowe koty” a Wy wykonujcie odpowiednie ruchy

Na wiosennej wierzbie (ręce wyprostowane ku górze jak gałęzie drzewa) tuż nad rzeczką małą, (prawa ręka pokazuje wijącą się rzeczkę)

trzy baziowe kotki (dzieci miauczą i „liżą” futerko jak kotki)

lekko się huśtają. (ponownie gest „wierzby”, ale tym razem ręce machają w powietrzu)

Deszcz drobny popadał, (ręce uniesione w górze opadają, dziecko macha przy tym palcami imitując padający deszcz),

futerka im zmoczył, (dziecko mówi cicho: brrrrr i otrzepuje „zmoczone” futerko)

miauczą wniebogłosy, (po wypowiedzeniu wersu dziecko miauczy z głową podniesioną do góry)

trzy baziowe koty! (dziecko pokazuje – wciąż miaucząc – trzy palce u dłoni)

Jesteście cudowni, świetnie się z Wami bawiłam Bardzo Wam za to dziękuje!!!!

Życzenia od zajączka

A teraz w związku z Wielkanocnymi świętami

Obdarowuję Was zajączkowymi prezentami.

Chciałbym złożyć Wam życzenia:

Zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia!

Do zobaczenia  p. Ewelina, p. Agnieszka