Zdalne nauczanie – Dzień kolorowej skarpetki

Kochane Sówki!
Dzisiaj, 21 marca obchodzimy Pierwszy Dzień wiosny ale także „Dzień Kolorowej Skarpetki” – czyli dzień osób z zespołem Downa. Szanowni rodzice warto porozmawiać na temat osób niepełnosprawnych, które tak często spotykamy w naszym otoczeniu.
Spróbujmy opowiedzieć dzieciom o tym, co to jest niepełnosprawność, jakie są jej rodzaje, a także o postawach ludzi wobec osób niepełnosprawnych, barier, które napotykają osoby niepełnosprawne. Poniżej ilustracje, które mogą być pomocne. Zastanówcie się wspólnie jak możemy pomóc osobom niepełnosprawnym?
W ten wyjątkowy dzień w ramach solidarności z osobami niepełnosprawnymi zachęcamy do założenia kolorowych różnych skarpetek. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Zdjęcia mogą Państwo wklejać w komentarzach do dzisiejszego postu na Facebooku. Załączamy również plik w którym nasze Sówki mogą odwzorować swoje dzisiejsze skarpetki 🙂

kolorowa skarpetka

Zachęcamy również do przeczytania dzieciom bajki terapeutycznej. Opowiada ona o niepełnosprawnym dzięciołku, którym miotają leki egzystencjalne oraz niezaspokojona potrzeba bycia potrzebnym innym. Wsparcie rodziców, odnalezione w sobie umiejętności i głęboka empatia – wszystko to sprawia, że niepełnosprawny dzięciołek zdobywa oddanych przyjaciół i cel w życiu. Bajka skierowana do wszystkich dzieci, których dotyka lęk przed brakiem akceptacji otoczenia; jak i uwrażliwiająca na osoby z niepełnosprawnością.
Bajka poniżej.

03_Badz_moim_przyjacielem-1